Bach-Herbert. Muzyczne kazania.

Bach-Herbert. Muzyczne kazania.

To z pewnością wyjątkowy koncert w historii Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Inicjatywa niezwykłego spotkania muzyki i słowa z obrazem to owoc współpracy między ASP i UMFC w Warszawie. Naszym zadaniem było zaprojektowanie i przygotowanie multimedialnej oprawy, wraz z koncepcją formy multimedialnej scenografii. Przygotowanie kontentów graficznych a także reżyseria i realizacja oświetlenia. 
Dzięki elastyczności kadry akademickiej i naszej autorskiej propozycji oprawy koncertu - nie ingerując w obiekt obcą formą a wykorzystując jego naturalną tkankę architektoniczną - udało nam się zmienić charakter wydarzenia i dość klasycznego wnętrza, w widowiskową przestrzeń, wykorzystując przy dźwiękach muzyki i testu plastykę projekcji i grę świateł. 

Koncert odbył się 16 października na zabytkowej Sali Koncertowej na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Program wydarzenia był połączniem muzyki Johanna Sebastiana Bacha, poezją Zbigniewa Herberta i tekstami Karola Wojtyły.

Sopran: Marta Mularczyk
Bas: Krzysztof Chalimoniuk
Recytacja: Jerzy Zelnik
Zespół Wokalny Ars Chori
Orkiestra Barokowa IL TEMPO
Skrzypce barokowe, kierownictwo artystyczne: Agata Sapiecha