Dorosłe Dzieci

Dorosłe Dzieci

W ramach 40 rocznicy wydarzeń Sierpnia 1980 roku, na zlecenie Związku Zawodowego Solidarność oraz gdańskiego oddziału Telewizji Polskiej zrealizowaliśmy uroczysty koncert – widowisko "Dorosłe Dzieci", traktujący o tym historycznym okresie.

Koncert odbył się w sercu tych historycznych wydarzeń - na terenie Stoczni Gdańskiej. Całość została wyreżyserowana przez Tomka Motyla, a na scenie gościliśmy wspaniałych polskich solistów w towarzystwie Orkiestry Filharmonii Bałtyckiej, chóru Gospel Rain i Zespołu Kameleon. 

W nowych aranżacjach polskich utworów lat 80, stworzonych przez Hadriana Tabęckiego, wystąpili: Ania Rusowicz, Natalia Sikora, Janusz Radek, Olga Szomańska, Mateusz Ziółko, Mateusz Januszkiewicz, Marek Piekarczyk, Skubas, Agnieszka Babicz, Jacek Bończyk, Maciej Musiałowski, Zuza Jabłońska, Wojtek Cugowski. W finale mogliśmy na ekranie zobaczyć wokalistę kultowego zespołu Scorpions - Klausa Meine, który specjalnie na tą okazję połączył się ze swojego studia w Niemczech i wraz z artystami na scenie zaśpiewał Wind Of Change. 
Całość koncertu była uświetniona efektowną choreografią Mateusza Polita w wykonaniu grupy artystyczno-tanecznej Art Project z udziałem kaskaderów.