Dorosłe Dzieci

Dorosłe Dzieci

W ramach 40. rocznicy wydarzeń Sierpnia 1980 roku, na zlecenie Związku Zawodowego Solidarność oraz gdańskiego oddziału Telewizji Polskiej, zrealizowaliśmy uroczysty koncert pt. "Dorosłe Dzieci".

Widowisko muzyczne w reżyserii Tomasza Motyla odbyło się w sercu historycznych wydarzeń - na terenie Stoczni Gdańskiej. Na scenie gościli wspaniali polscy soliści w towarzystwie Orkiestry Filharmonii Bałtyckiej, chóru Gospel Rain i Zespołu Kameleon. 

W nowych aranżacjach polskich utworów lat 80., stworzonych przez Hadriana Tabęckiego, wystąpili: Ania Rusowicz, Natalia Sikora, Janusz Radek, Olga Szomańska, Mateusz Ziółko, Marcin Januszkiewicz, Marek Piekarczyk, Skubas, Agnieszka Babicz, Jacek Bończyk, Maciej Musiałowski, Zuza Jabłońska, Wojtek Cugowski. W finale mogliśmy na ekranie zobaczyć wokalistę kultowego zespołu Scorpions - Klausa Meine, który specjalnie na tę okazję połączył się z Gdańskiem ze swojego studia w Niemczech i wraz z artystami na scenie zaśpiewał "Wind Of Change". 
Warstwa muzyczna i wizualna widowiska została dodatkowo uświetniona efektownymi elemantami tanecznymi i kaskaderskimi. Za wykonanie choreografii autrostwa Mateusza Polita odpowiadała grupa artystyczno-taneczna Art Project.